Académie Scientifique de Beauté

125 lat historii kosmetyki profesjonalnej

 

W historii kosmetyki jest niewiele marek, które wywarły niekwestionowany wpływ na rozwój kosmetologii. Nie ma wątpliwości, że Académie Scientifique de Beauté, która istnieje na rynku od 125 lat, należy do tego zasłużonego grona. Ta francuska marka wprowadziła nie tylko rewolucyjne innowacje, ale stworzyła też fundamenty współczesnej metody pielęgnacji, która dzisiaj jest wykorzystywana w całym świecie kosmetyki i spa.

» CZYTAJ WIĘCEJ

Académie Scientifique de Beauté to jedna z najstarszych marek kosmetycznych w Europie. Została założona w 1890 roku w Paryżu przez dr Alexandre Lamotte. Wtedy to powstały pierwsze produkty kosmetyczne: Krem Księżniczki (Princesse des Crémes), Róż Pampadour (Rubis Pompadour) czy Puder Księżniczki (Princesse des Poudres). Pięć lat później otworzono pierwszy autoryzowany salon piękności w Paryżu, w którym wykonywano zabiegi z wykorzystaniem autorskiego masażu. Po zdobyciu licznych nagród i wyróżnień, m.in. w Dublinie, Paryżu i Londynie, markę zaczęto reorganizować. W 1926 roku na czele firmy stanął dr Georges Gay. Ten utalentowany paryski farmaceuta specjalizujący się w kosmetologii wyznaczył kierunek rozwoju firmie, kładąc od samego początku nacisk na wykorzystanie badań naukowych przy tworzeniu swoich preparatów. Wierzył bowiem, że „dzięki współczesnej nauce każda kobieta może być atrakcyjna i utrzymać świeżość, młodość i piękno swojej skóry.

 

 

Dr Gay wiedział jednak, że nawet najlepszy produkt nie zagwarantuje doskonałych rezultatów, jeżeli nie zostanie dobrany przez profesjonalistę, który dokładnie zdiagnozuje skórę i określi program pielęgnacyjny.  Dlatego założyciel Académie opracował własną naukową metodę opartą na szczegółowym systemie diagnozy, rekomendacji i doborze właściwego programu pielęgnacyjnego. Wykorzystał doskonale znany dziś podział na skórę suchą, tłustą, normalną i wrażliwą oraz jako pierwszy wprowadził imienną kartę diagnostyczną, bez której dzisiaj żaden renomowany instytut kosmetyczny lub spa nie wyobraża sobie pracy.

 

Na tej podstawie dobierał „szytą na miarę” pielęgnację, która uwzględniała naturę skóry oraz jej specyficzne problemy. Jednocześnie podkreślał, że kluczem do piękna jest codzienna kilkuminutowa troska o skórę. „Znajomość oraz stosowanie naszych profesjonalnych metod kosmetycznych, to gwarancja skutecznej odpowiedzi na wszystkie potrzeby piękna” – mawiał.

Ten paryski farmaceuta patrzył zatem na kosmetykę szerzej niż jego ówcześni konkurenci oraz wiele współczesnych nam firm kosmetycznych. Proces pielęgnacyjny przyrównywał do leczenia, które musi być ściśle ukierunkowane.  Wówczas była to filozofia rewolucyjna. Dzisiaj jednak wizja Georga Gay spełnia się na całym świecie.

» ZWIŃ

Aromatherapy Associates – Naturalne i ekskluzywne kosmetyki spa

Niezależnie od tego, czy szukasz ukojenia, dodatkowej porcji energii, czy rozluźnienia, produkty Aromatherapy Associates spełnią Twoje oczekiwania, integrując ciało, umysł   i zmysły.

Aromatherapy Associates zostało założone ponad 30 lat temu przez Geraldine Howard – lidera rynku spa i uznaną specjalistkę aromaterapii, która swoją przygodę z olejkami eterycznymi rozpoczęła w latach 70’. Od tamtej pory jest ich wielką pasjonatką. Sama pracowała nad przygotowaniem kosmetyków oraz zabiegów. Jak sama mówi „Wzbogacające doświadczenie aromaterapii nie tylko pielęgnuje ciało ale i podnosi na duchu”.

» CZYTAJ WIĘCEJ

Naturalne składniki kosmetyków Aromatherapy Associates są starannie selekcjonowane, a następnie ręcznie łączone – w ten sposób każdy z produktów nabiera unikalnych terapeutycznych właściwości. Pozyskiwanie olejów eterycznych z kwiatów i roślin jest sztuką. Tak samo jak praca z nimi. Każdy składnik odgrywa swoją niepowtarzalną rolę. Aromatherapy Associatesy pozyskuje najczystsze ekstrakty i tworzy z nich mieszanki, które zachwycają nie tylko zapachem, ale przede wszystkim efektami. Takie kompozycje wydobywają prawdziwą moc olejków eterycznych, która przejawia się w działaniu terapeutycznym.

 

Aromatherapy Associates stosuje tylko i wyłącznie naturalne półprodukty i składniki. Żaden kosmetyk nie zawiera parabenów ani innych sztucznie wytworzonych związków chemicznych.

 

 Aromaterapia

Połączenie dotyku i zapachu ma głęboki wpływ na umysł i ciało, a dzięki potężnej energii leczniczych olejków esencjonalnych można leczyć bardzo wiele dolegliwości w bezpieczny i skuteczny sposób. Aromaterapia jest jedną z najszybciej rozwijających się dziedzin medycyny niekonwencjonalnej, oparta na siłach natury ukrytych w naturalnych roślinnych olejkach eterycznych. Aromaterapia jest idealnie czystą, w pełni naturalną metodą łagodzenia lub usuwania bardzo wielu i bardzo różnych dolegliwości. Wszystkie formy zabiegów polegają na wprowadzeniu do organizmu człowieka wysokiej jakości, czystych, nieprzetworzonych roślinnych olejków esencjonalnych, bez udziału chemicznych nośników czy dodatków.

 

Jak działają olejki esencjonalne?

Przenikają do organizmu, do krwiobiegu przez skórę (absorbcja przez mieszki włosowe, gruczoły potowe) i przez drogi oddechowe (inhalacja przez drogi oddechowe) w niezmienionej postaci i dalej są rozprowadzane po całym organizmie. Olejki esencjonalne są przetwarzane w mózgu przez tak zwany układ limbiczny, odpowiadający za emocje i wydzielanie hormonu szczęścia – endorfiny. Tam też zapachy wywołują określone uczucia.

 

W Relaksowni Day Spa bazując na marce Aromatherapy oferujemy następujące rytuały:

RYTUAŁY I MASAŻE WELL-BEING
WEWNĘTRZNA SIŁA

 

Flagowy rytuał Relaksowni Day Spa – Wewnętrzna Siła jest dedykowany osobom przeżywającym trudne chwile lub potrzebującym dopieszczającego zabiegu, aby dodać sobie otuchy i pozytywnej energii. Masaże ciała, twarzy i głowy przeplatają się z aplikacjami ciepłej parafiny i gorących kamieni. Ten rytuał dostarcza niesamowitych doznań.

 

NIEZWYKŁE DOŚWIADCZENIE AROMATERAPII

Niezwykły zabieg, który uwalnia napięcia z każdej części ciała, pozostawiając uczucie głębokiego relaksu i odprężenia. Starannie dobrana siła nacisku stymuluje układ nerwowy, techniki masażu klasycznego łagodzą napięcie mięśniowe, natomiast drenaż limfatyczny usprawnia krążenie. Stres i napięcia odchodzą w niepamięć.

 

INTENSYWNY MASAŻ UWALNIAJĄCY NAPIĘCIA

Intensywny masaż, który działa głęboko w spiętych i obolałych mięśniach. Natychmiast łagodzi ból i uwalnia napięcia. Polecany jest osobom zestresowanym, pracującym przy komputerze mającym bolące mięśnie i problem ze stawami w szyi, ramionach, plecach, nogach i rękach. Idealny także dla sportowców.

 

REGENERACJA

Zabieg dla strudzonych. Przywraca energię, przynosi ulgę przy zawrotach głowy, zmęczeniu i spadku formy.

 

DOSKONAŁE CIAŁO

Ujędrniający i wyszczuplający zabieg, który poprawia kontury ciała oraz eliminuje nadmiar płynów. Pozostawia szczuplejsze ciało i gładką skórę.

 

CZYSTY UMYSŁ

Idealny zabieg dla osób żyjących w ciągłym stresie i nadmiernej aktywności. Pomaga odprężyć umysł i na nowo zebrać myśli.

 

PEELINGI & MASKI

 

DETOX & ENERGIA

Idealny zabieg, kiedy czujemy spadek formy i brak nam energii. Koktajl pikantnych olejów cytrusowych pozostawia skórę orzeźwioną i tryskającą energią.

 

ZABIEG DLA KOBIET W CIĄŻY

 

RÓŻANY MASAŻ DLA KOBIET W CIĄŻY

Uwalnia od stresu i napięć, przynosi ulgę obolałym nogom i plecom. Jest to kompletny zabieg na całe ciało zawierający również relaksujący masaż głowy oraz twarzy.

» ZWIŃ

[Comfort Zone]

[ comfort zone ] jest holistyczną marką tworzącą kompletny plan terapeutyczny dla skóry, ciała i duszy. Jej innowacyjne linie pielęgnacyjne i zabiegowe zostały stworzone w oparciu o najbardziej skuteczne składniki aktywne pochodzące z roślin. [ comfort zone ] to synergia nauki i emocji, stworzona z miłości do wiedzy oraz cudu, jakim jest ciało i dusza człowieka.

OLAPLEX – rewolucyjny zabieg odbudowujący

To nowy system pielęgnacji który w trakcie rozjaśniania odbudowuje włosy. OLAPLEX To więcej niż‡ pielęgnacja, to odbudowa struktury zniszczonych włosów. System pielęgnacji włosów OLAPLEX, został stworzony, aby replikować oraz regenerować mostki dwusiarczkowe włosów, które ulegają zniszczeniu lub zerwaniu w trakcie zabiegów chemicznych takich jak koloryzacja czy rozjaśnianie, działania wysokiej temperatury oraz uszkodzeń mechanicznych.

» CZYTAJ WIĘCEJ

Olaplex odbudowuje zerwane mostki dwusiarczkowe włosów, dzięki czemu włosy są zregenerowane, miękkie, gładkie i idealnie błyszczące. System Olaplex umożliwia radykalną zmianę koloru włosów pozostawiając je w idealnej kondycji.

Żaden z produktów Olaplex nie zawiera silikonów, siarczanów, ftalanów, DEA, aldehydów, glutenu i nigdy nie był testowany na zwierzętach.

» ZWIŃ